Artykuł archiwalny
Zapytanie ofertowe na wykonywanie specjalistycznych usług opiekuńczych (SUO) dla osób z zaburzeniami psychicznymi na terenie Gminy Kazimierz Biskupi
Zapytanie ofertowe
na wykonywanie specjalistycznych usług opiekuńczych (SUO)
dla osób z zaburzeniami psychicznymi na terenie Gminy Kazimierz Biskupi
I.Zamawiający:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kazimierzu Biskupim, ul. Bielawy1A, 62 – 530 Kazimierz Biskupi.
II. Przedmiot oraz ogólny zakres czynności wykonywanych w ramach zamówienia:
Podstawa prawna: art. 50 ust. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U.z 2018 r. poz. 1508, z późn. zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych (Dz. U. z 2005 r. Nr 189, poz. 1598, ze zm.).
Wykonywanie specjalistycznych usług opiekuńczych (SUO) dla osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu Gminy Kazimierz Biskupi (w szczególności dla dzieci i młodzieży),
w tym:
1) uczenie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia, w tym zwłaszcza:
a) kształtowanie umiejętności zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych i umiejętności społecznego funkcjonowania, motywowanie do aktywności, leczenia i rehabilitacji, prowadzenie treningów umiejętności samoobsługi i umiejętności społecznych oraz wspieranie, także w formie asystowania w codziennych czynnościach życiowych, w szczególności takich jak:
– samoobsługa, zwłaszcza wykonywanie czynności gospodarczych i porządkowych, w tym umiejętność utrzymania i prowadzenia domu, dbałość o higienę i wygląd, utrzymywanie kontaktów z domownikami, rówieśnikami, w miejscu nauki i pracy oraz ze społecznością lokalną. Wspólne organizowanie i spędzanie czasu wolnego, wprowadzenie do pracy metod opartych na bliskich relacjach z podopiecznym (m.in. Metoda Weroniki Sherborne, Oryginal Play – zabawy pierwotne, pedagogika zabawy). Prowadzenia zajęć z zakresu integracji sensorycznej, terapii pedagogicznej, korzystanie z usług różnych instytucji,
b) interwencje i pomoc w życiu w rodzinie, w tym: pomoc w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych - poradnictwo specjalistyczne, interwencje kryzysowe, wsparcie psychologiczne, rozmowy terapeutyczne, ułatwienie dostępu do edukacji i kultury, wspomaganie edukacyjno-terapeutyczne zmierzające do wielostronnej aktywizacji osoby korzystającej ze specjalistycznych usług opiekuńczych, doradztwo, koordynacja działań innych służb na rzecz rodziny, której członkiem jest osoba uzyskująca pomoc w formie specjalistycznych usług, kształtowanie pozytywnych relacji osoby wspieranej z osobami bliskimi, współpraca z rodziną - kształtowanie odpowiednich postaw wobec osoby chorującej, niepełnosprawnej;
2) pielęgnacja - jako wspieranie procesu leczenia, w tym: pomoc w dostępie do świadczeń zdrowotnych, uzgadnianie i pilnowanie terminów wizyt lekarskich, badań diagnostycznych, pomoc w wykupywaniu lub zamawianiu leków w aptece, pilnowanie przyjmowania leków oraz obserwowanie ewentualnych skutków ubocznych ich stosowania, a także pomoc w utrzymaniu higieny, pomoc w dotarciu do placówek służby zdrowia, pomoc w dotarciu do placówek rehabilitacyjnych;
3) rehabilitacja fizyczna i usprawnianie zaburzonych funkcji organizmu w zakresie nieobjętym przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych
ze środków publicznych (Dz. U. z 2018 r. Poz. 1510 ze zm.), w tym:
a) zgodnie z zaleceniami lekarskimi lub specjalisty z zakresu rehabilitacji ruchowej lub fizjoterapii,
b) współpraca ze specjalistami w zakresie wspierania psychologiczno-pedagogicznego
i edukacyjno-terapeutycznego zmierzającego do wielostronnej aktywizacji osoby korzystającej
ze specjalistycznych usług;
4) zapewnienie dzieciom i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi dostępu do zajęć rehabilitacyjnych i rewalidacyjno-wychowawczych, w wyjątkowych przypadkach, jeżeli nie mają możliwości uzyskania dostępu do zajęć, o których mowa w art. 7 ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2018 r., poz. 1878 ze zm.).
Przedstawiony powyżej zakres wykonywanych czynności w ramach zamówienia zostanie uszczegółowiony w umowie i będzie dostosowany indywidualnie do potrzeb osób z zaburzeniami psychicznymi ze względu na rodzaj ich schorzenia lub niepełnosprawności.
Ilość godzin specjalistycznych usług opiekuńczych do realizacji w miesiącu będzie określana przez GOPS w Kazimierzu Biskupim na podstawie wydanych decyzji administracyjnych. Natomiast dokładne terminy oraz ilość godzin zajęć realizowanych w poszczególnych dniach danego miesiąca, bedzie ustalana ze świadczeniobiorcą lub jego opiekunem prawnym.
III. Wymagania niezbędne:
- Posiadanie kwalifikacji do wykonywania zawodu: pracownika socjalnego, psychologa, pedagoga, logopedy, terapeuty zajęciowego, pielęgniarki, asystenta osoby niepełnosprawnej, opiekunki środowiskowej, specjalisty w zakresie rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuty.
- Posiadanie, co najmniej półrocznego stażu w jednej z następujących jednostek:
- szpitalu psychiatrycznym;
- jednostce organizacyjnej pomocy społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi;
- placówce terapii lub placówce oświatowej, do której uczęszczają dzieci z zaburzeniami rozwoju lub upośledzeniem umysłowym;
- ośrodku terapeutyczno-edukacyjno-wychowawczym;
- zakładzie rehabilitacji;
- innej jednostce niz wymienione w pkt 1-5, świadczącej specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
- Ponadto osoby zainteresowane świadczeniem usług, o których mowa w pkt II.1 lit. a, muszą posiadać przeszkolenie i doświadczenie w zakresie:
1) umiejętności kształtowania motywacji do akceptowanych przez otoczenie zachowań;
2) kształtowania nawyków celowej aktywności;
3) prowadzenia treningu zachowań społecznych.
- Spełnienie poniższych wymogów:
1) korzystanie z pełni praw publicznych;
2) niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
3) posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych;
4) nieposzlakowana opinia.
IV.Wymagania dodatkowe:
- posiadanie kwalifikacji (kursy, szkolenia) oraz umiejętności i doświadczenia w świadczeniu specjalistycznych usług opiekuńczych,
- prawo jazdy kat. B,
- umiejętność organizowania pracy w miejscu zamieszkania klienta,
- odporność na trudne sytuacje, stres.
V. Termin realizacji zamówienia:
VI – VIII 2019 r
VI. Miejsce realizacji zamówienia:
Miejsce zamieszkania osób, korzystających ze specjalistycznych usługopiekuńczych na terenie Gminy Kazimierz Biskupi.
VII. Tryb postępowania:
Rozeznanie rynku.
VIII. Wymagana dokumentacja:
- Dokumenty potwierdzające posiadanie kwalifikacji do wykonywania jednego z zawodów,
o których mowa w punkcie III.1. - Inne dodatkowe dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi.
- Dokumenty potwierdzające, co najmniej półroczy staż w jednej z jednostek, o których mowa w punkcie III.2.
- Osoby zainteresowane świadczeniem usług, o których mowa w pkt II.1 lit. a muszą dostarczyć dokumenty potwierdzające przeszkolenie w zakresie, o którym mowa w punkcie III.3.
- Oferta cenowa za wykonywanie jednej godziny zegarowej (60 minut) specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, stanowiąca załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego. Należy podać kwotę brutto z uwzględnieniem kosztów dojazdu oraz niezbędnych materiałów koniecznych do prowadzenia zajęć. Cena nie jest jedynym z kryteriów wyboru i może podlegać negocjacji.
- Oświadczenie o:
- korzystaniu z pełni praw publicznych,
- niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
- posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych,
- posiadaniu nieposzlakowanej opinii.
Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do niniejszego zapytania ofertowego.
IX. Forma zatrudnienia:
Umowa zlecenie/umowa na świadczenie usług
X. Sposób przygotowania i dostarczenia oferty:
- Ofertę cenową oraz oświadczenia, o których mowa w pkt VIII.5 i VIII.6 należy sporządzić na drukach, stanowiących załączniki nr 1 i 2 do niniejszego zapytania ofertowego. Załączniki należy wypełnić w języku polskim w formie pisemnej – odręcznie (nieścieralnym atramentem lub długopisem).
- Wymagana dokumentacja (poza załącznikami nr 1 i 2) powinna być złożona w formie kserokopii, z tym że GOPS w Kazimierzu Biskupim zastrzega sobie prawo do weryfikacji kserokopii złożonych dokumentów z ich oryginałami, po zapoznaniu sie ze złożonymi ofertami.
- Wszystkie dokumenty należy dostarczyć osobiście w zamkniętej kopercie z dopiskiem: "Oferta na świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych na terenie Gminy Kazimierz Biskupi".
XI. Termin i miejsce składania ofert:
Oferty należy składać osobiście w siedzibie GOPS Kazimierz Biskupi, przy ulicy Bielawy 1A pok. nr 5 w terminie do dnia: 6 czerwca 2019 r. (czwartek) do godz. 15.30.
Oferty które wpłyną po ww., terminie nie będą rozpatrywane.
XII. Informacje dotyczące oceny i kryteriów wyboru ofert:
- W toku badania i oceny ofert, Zamawiający może żądać od Oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
- Cena nie jest jedynym kryterium wyboru Wykonawców.
- Ocenie zostaną poddane kwalifikacje i doświadczenie Oferentów.
XIII. Osoba uprawniona do kontaktu z wykonawcami:
Lidia Krzymińska, tel: 609 910 602, email: l.krzyminska.gops@kazimierz-biskupi.pl
INFORMACJE O ARTYKULE
Autor: | Lidia Krzymińska |
---|---|
Zredagował(a): | Marta Ramicka |
Data powstania: | 29.05.2019 12:07 |
Data ostatniej modyfikacji: | |
Liczba wyświetleń: | 355 |
ARTYKUŁY ARCHIWALNE
Lp. | Data modyfikacji | Zredagował |
---|